Ślimaczki z ciasta francuskiego, cukinii i czarnuszki.

Ślimaczki z ciasta francuskiego, cukinii i czarnuszki.

Moda na zdrowe żywienie wylansowała czarnuszkę. Możemy ją spotkać pod postacią nasion lub oleju. Zarówno olej, pozyskiwany z nasion czarnuszki, jak i same nasiona, działają bardzo korzystnie na nasze zdrowie. Pozwalają pokonać różne wirusy i bakterie. Czarnuszka zawiera np. witaminy A i E oraz minerały, takie jak: magnez, selen, wapń, potas, żelazo.

Pomysł na to danie wynika nie tylko z łatwości i szybkości jego wykonania, ale przede wszystkim z miłości do czarnuszki 🙂

Składniki:

  • 1 ciasto francuskie (grubsze i mrożone)
  • 1 cukinia
  • 10 -15 dag sera żółtego twardego, typu cheddar
  • 3 łyżeczki czarnuszki
  • szczypty: soli, pieprzu, papryki

Wykonanie:

  1. Umyte cukinie kroję wzdłuż w cienkie plastry. Podpiekam przez chwilę z obu stron na patelni wysmarowanej delikatnie oliwą.
  2. Ciasto francuskie posypuję startym serem i układam na nim przygotowane wcześniej cukinie. Następnie posypuję solą, pieprzem, papryką i czarnuszką (ze względu na jej specyficzny aromat, można popełnić małą zbrodnię i zastąpić ją czarnym sezamem).
  3. Całości nadaję formę rolady, zawijając ciasto od krótszej strony. Roladę kroję na kawałki o grubości ok. 2cm i w efekcie otrzymuję 12 części.
  4. Ślimaczki ułożone na papierze do pieczenia wkładam do piekarnika rozgrzanego do temperatury 210 stopni. Wyjmuję delikatnie przyrumienione po 30 minutach.

Polecam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *